Sunday, 3 February 2013

Sarı Çizmeli Mehmet Ağa Ödesin Hesabı

Erkek okuyuculardan tepki geliyor, hep erkekleri kötülüyormuşum. Bu yazı onlar mutlu olsun diye değil ama onlara da cevap olacak bir yazı. Nasıl ki erkekleri zırt pırt eleştiriyorsam kadınları da aynı şekilde eleştirdiğim konular var, bu da onlardan biri. Huysuzluk kanımda var ne yaparsın.

Kadının en tehlikelisi 'paragöz' olandır. Erkekler malesef onları öyle "şak" diye tanıyamazlar ve bazen de tanıdıklarında artık çok geç olur.

Bir erkeğe kadınlar konusunda verilecek en önemli tavsiye 'para lafı eden kadından uzak dur' olmalı. Çünkü erkekler bazen güzel kadınlar karşısında çok savunmasız, iyimser ve saf davranabiliyorlar.

Üniversite yıllarında, kızlarla erkeklerin parasız olup da gezmek için en çok fırsatları olduğu zamanlarda hep bu yöntemle gezip tozan kız arkadaşlarım vardı. Erkek arkadaş seçerken, arabalı ve maddi durumu iyi olmasına özen gösterirler, gittikleri mekanlarda hesap gelince hiç üzerlerine alınmazlar hatta ellerini çantalarına bile atmazlardı. Sonra da bunu övünerek anlatırlardı. Belki bir kız için ilk buluşmada hesabı ortak ödemeyi teklif eden erkek itici olabilir ama bence elini çantasına atmayan kız çok daha iticidir. Cimrilik mi yoksa açgözlülük mü derseniz her zaman açgözlülük daha tiksindirici gelir bana. İdeali ne sürekli erkeğin ödemesi ne de sürekli 'Alman usulü' olmasıdır. Bazen o bazen sen ödersin olur biter. Adama da yürüyen cüzdanın muamelesi yapmaya hiç gerek yok.

Baktınız size böyle davranan bir kız var, ona biraz daha dikkatli bakın. Sizi kullanıyor mu diye bir düşünün, hala mı anlamadınız, bir kız arkadaşınıza danışın. Kadını en iyi kadın anlar ve asla yanılmaz.

No comments:

Post a Comment