Thursday, 17 January 2013

Bir Kızı Nasıl Etkilersiniz? episode I

Şimdi kendiniz olun falan demeyeceğim. Yalan yok.
Bir kızı etkilemenin baş koşulu kendiniz olmamak ama aslında feci şekilde kendinizmiş izlenimi vermektir.
Nasıl mı?
1- Kadınlara en itici gelen şey -tabiki zeki kadınlara- amacı ayan beyan ortada olup da öyle değilmiş gibi davranmayı başardığını sanan erkektir. Çok mu uzun oldu cümle? Kaybettim sanki sizi. Tamam şimdi erkeklerin de anlaması için bir örnek vereyim. Tamam şaka be şaka. Ama örnek vericem, çünkü gerçekten anlayın istiyorum. Şaka yahu!

Örnek : Kız çok tatlı. Konuşuyorsun falan ama arkadaşça. Sen arkadaş falan olmak istemiyorsun tabi de konuyu da oraya getirmekte pek başarılı değilsin. Ne yaparsın?
 a- Yakın arkadaşları vasıtasıyla bir yoklama çekersin, onun da gönlü varsa olaya girersin. Gönlü yoksa kız sanki senin bu zekice hareketini hiç çakozlamamış gibi yaşamaya devam edersin.
 b- Gel bir çay içelim der sonra da kabız olana kadar  bardak bardak demlli çayları içip -gık diyemeden kuyruk içerde eve dönersin
 c- Kızı eve davet edersin, verirse senindir vermezse hiç senin olmamıştır. Verir mi dedim, pardon gelir demek istemiştim. Yani eve gelirse!
 d- Zekanı kullanır, sadece kızın ilgisini çekecek aktiviteyi bulur onu davet edersin. E herıld yani diyorsun değil mi?  üsttekiler  de hep Brad Pitt in taktikleri zaten.
Zeki erkek, ortada birşeyler olduğunu belli eder de direkt gözüne sokmaz kızın. Kızın özel ilgi alanlarını öğrenir onlarla bir ortak nokta bulur. Gel sinemaya gidelim demez de kızın beklediği film gösterime gidince , ben de çok istiyorum beraber gidelim mi der. Yalandan kim ölmüş.

2- Ezik ezik mesaj atmayın.
Mesela beraber dışarı çıktınız, akşam eve gelince bir teşekkür mesajı atabilirsiniz. Tam bir salon beyfendisi görünümü verir, on numara. Kız da teşekkür eder oh mis ama sonra üzerine 'ben de  eve geldim şimdi tv bakıyorum' gibi bir 'mevzuyu uzatalım' mesajına gerek yok. Hele hele kız sana sadece ':)' yolladıysa bu sesini kesmen için son uyarı demektir. Azcık cool ol be kardeş, gözünü çıkartma mevzunun. Yat uyu hadi.

3- Hep bir sonraki adıma odaklanıp abazanlık yapma ama çok da 'cool' takılıp sırada başka kızlar da var izlenimi verme. Mesela kızla 1-2 dışarı çıktınız, bir el tutayım artık diyorsun. Zamanı iyi ayarla. Kızdan yeşil ışık gör öyle yap. Ha tuttun mu eli? O zaman da bırakma. Bir gün elini tutup ertesi gün kanka gibi olursan dengesiz olursun. Ha elini tuttun sonra da hemen sarılırsan abazan olursun. Dengeyi iyi ayarla. Hop kime diyorum yine mi kaybettim seni yahu, tamam biliyoruz karışık biraz ama napalım sen kaşındın.

4- Kızı nasıl etkilersin?
Mesela 2-3 erkek var ortamda, 2-3 de kız. Hepsi çirkin bir o güzel. Şimdi hem erkeklerin arasından sıyrılacaksın hem de kızlardan sadece güzel olana sinyal vereceksin. Nasıl olacak o iş? : O kız konuşurken onu dinliyip söylediğini kafana not ederek. Sonra da bir punduna getirip onu dinlemiş olduğunu belli edeceksin. Dikkatini ancak böyle çekersin. Bir işi mi var mesela? Ders notu arıyor, iş arıyor ne bileyim bir konusu var, aradan zaman geçtikten sonra hatırladığını belli eden bir yardımda bulunacaksın, en kötü 'ne oldu o iş' diye soracaksın. Kadınlar kendilerini dinleyen adam isterler, en azından bu aşamada biraz dinle, sonra zaten sevgili olursanız sallamazsın.

En risklisi seni hiç tanımayan kızla gidip konuşmaktır. Mesela bir mekandasın. Kız tesadüfen orada, konuştun konuştun konuşamadın birdaha göremeyeceksin. İşte bu birkaç dakikalık mevzu. Kelimelerini, duruşunu, tarzını iyi seçmen gerek. Ne olursan ol kazma gibi görünmemen lazım. Nasıl mı?
Şimdi kızı görüp de vurulduğuna göre hatun güzel, e güzel kızlara da askıntı olan çok olur. Sen farklı olacaksın. Burda en önemlisi şaşırtıp merak uyandırmak ve korkutmamak. Fazla kendine güvenli yada fazla ezik durmadan kıza zekice birşeyler söylemen lazım. Cümlede 'güzel, tanışmak, nasılsın, adın' gibi kelimeler olmayacak. Kur bakayım bir cümle?...

devamı yakında...


No comments:

Post a Comment