Sunday, 16 December 2012

Ne Giyilen Mühim Ne de Giyilmeyen!
Londra' da yılın bu zamanları Noelin yaklaşmasıyla bir çılgın hava eser. Vitrinler , sokaklar , bahçeler ışıl ışıl süslenir. Sokaklarda ufak müzik grupları şarkılar söyler showlar yaparlar. Bu çılgın dönemde sokaklarda kostümlerle dolaşan insanlara da daha sık rastlarsınız. Mağazalar tıklım tıklım dolu olur. Marketlerde şampanyalar şaraplar içilir....Dün de böyle bir gündü işte.

Metro yan vagonda 6 Noel baba 1 elf kostümlü tip ellerinde geyik şeklinde balonlarla oturuyorlardı. Ben onlara şaşkınlık ve hayranlıkla bakıyordum. Sakin sakin oturuyorlardı ve kimse onlara bakmıyordu. Ben hariç! Hala alışamamıştım sokaklara taşan bu çılgınlıklara. Derken bir sonraki durakta durduk ve kapıların açılmasıyla 7-8 tane garip kostümlü ve peruklu kadın girdi içeri. Batman kostümlü 45-50 yaşlarındaki kadın 'Korkulacak birşey yok! Endişe etmeyin biz insanız!' diye bağırıp bir kahkaha attı yolculara bakarak. Ben gülümseyerek etrafıma baktım. Yolculardan kimi hiç umursamamış gazetesini okuyor kimi telefonunda birşeylere bakıyordu, birçoğu kafalarını kaldırmamışlardı bile. Tekrar kadınlara döndüm. Batman kostümlü ve yanındaki turuncu peruk takmış olan kadınlar hemen hemen aynı yaşlardalardı.  Diğerleri ise 25-30 yaşları arasında falanlardı. Nasıl bir partiye gidiyorlardı bilemiyorum ama kızlardan birinde toz pembe bir elbise ve güzellik kraliçesi tacı vardı, bekarlığa veda partisi olabileceğini tahmin ediyordum.  Birisi de kırmızı başlıklı kız kostümü giymişti koluna da  beyaz bir sepet asmıştı. Ama saten mavi eteği poposunu anca kapatıyordu ve baldırlarına kadar çektiği beyaz çoraplari ve kızmızı stilettolarıyla daha çok victoria secret mankenlerine benziyordu. Tek farkı biraz tombiş olmasıydı. Diğer kızlarda da bu tarz mini etekler ve beyaz çoraplar vardı. Yüzlerindeki abartılı makyaj ve takma kirpiklerle oyuncak bebekler gibi görünüyorlardı. Bağırarak konuşuyorlar ve sürekli gülüyorlardı.

Birden onları taksim metrosunda düşündüm. Hani her yılbaşı gecesi yüzlerce adamın gördükleri ilk dişiye dayandıkları Taksimde!
Değil seksi bir kırmızı şapkalı kız kostümü mini etekle metroya binmenin çılgınlık olduğu güzel ülkem!
Biz hala kim neyi nerede giyeri tartışa duralım Londra'nın göbeğinde bir yanda başı kapalı kızlar bir yanda elinde şarabıyla dolaşan seksi kostümlü hem cinsleriyle aynı metroya binsinler. Kimse kimseye göz ucuyla bakmasın bile.


Evet Batman kostümlü teyzemin dediği gibi 'onlar insan!' peki ya biz?No comments:

Post a Comment