Tuesday, 11 December 2012

Bir Erkeğin Ayrılırken ASLA Yapmaması Gerekenler

Kadınların ayrılık sonrasındaki tavırları ne olursa olsun -çok ekstrem abuk sabukluklar hariç- kabul edilebilir şeylerdir; ağlamak, bağırmak, geri dönmesi için yalvarmak, romantik tweetler, laf sokan mesajlar falan filan. Bunlar bir kadında garip yada eğreti durmaz. Sonuçta kadın duygusaldır ve aşk onda çok başka durur. Aşk acısı da öyle.

Ama erkek farklı.
Erkek ilişki boyunca duygulardan pek bahsetmeyen taraftır.
Güçlüdür, mağrurdur. 'Aşkım beni seviyor musun?' demez o mesela dese garip kaçar ama kadın öyle mi, beni seviyor musun dediğinde bir kadın karşısında buz olsa erir. Duygusallık kadına yakışır, göz yaşı da öyle.

Gelin görünki erkeklerin de bazısı terkedilince birden bire garip davranışlar sergilemeye başlarlar, kaportayı dağıtırlar, karizma yerle bir olur, adama bırakın geri dönmek selam veresiniz gelmez. Işte bu yüzden yapılmaması gerekenleri yazmam gerekli.

Ağlamayın
Erkek kızın arkasından geri dön diye ağlayıp yalvarmamalı. Ilişki boyunca nasıl duygusallıktan uzaksa sonunda da öyle olmalı. Ayrılırken kendini bozan erkek hiç makbul değildir. Tamam sevdiğin kadın elden gidiyor da kardeşim şimdiye kadar aklın neredeydi? Ayrılırken böyle romantikleşme çabaları da hiç karizmatik değil tam tersi zayıflık göstergesi olarak algılanır.

Israrcı olmayın
Kadın bitti diyorsa tamam diyip dakkasında pılısını pırtısını toplamak da hoş değil ama diyeceğini diyip gitmeli erkek dediğin. 3-5 gün sonra tekrar kapıyı çalmamalı çalacaksa da bunu biraz daha erkeksi bir biçimde yapmalı. İçip içip kapıya dayanan yada tamam bu son bir daha dönmem diyip sürekli yeni numaralarla geri gelen erkek hoş gelmez kadın kısmısına.


İlla Birşey Yapmak İstiyorsanız Güven Verin
Kız illa dönsün istiyorsanız alın size taktik, kadınlar başları sıkışınca arayabilecekleri bir adam olsun isterler hayatlarında. Eğer gerçekten seviyorsanız ayrılınca 'ne halin varsa gör' modundan ziyade 'ben herzaman yanındayım' mesajı verin. Kız der ki 'sevgili olmasak da benim hep yanımda, adam gibi adammış'. Çaktınız mı dalgayı? Eğer böyle 'keep in touch' olursanız hatunu tekrar elde etme ihtimaliniz olur.

Kız Arkadaşlarımızla Dertleşmeyin İstirham Edeceğim!
En antipatik erkek davranışı bence. Sen adamı terkedersin o sana kız arkadaşlarınla 'çok mutsuz' mesajı yollar. Yahu bu zamana kadar bana duygularını açmamış adam niye gider kız arkadaşlarımla dertleşir? Onlara mı yazıyor yoksa bana yakın olmaya mı çalışıyor? Oldu olacak kız arkadaşlarımla kuaföre maniküre alış verişe de gitsin!
Yok yok iyisi mi siz erkek arkadaşlarınızla içip içip susmaya devam edin en karizmatik davranış o.

Sosyal Ortamlardan Laf Sokmayın
Bakın arkadaşlar, laf sokmalar kadına yakışır. Mesela Demet Akalın'ı baz alalım. 'sevgilimi koluma takarım bebekte 3-5 tur atalım' diyince o havalı olur. Ama bunu Murat Boz derse bebekte adamın yanında kız değil erkek arkadaş ararsın. Olmaz yani. Erkek dediğin ayrılınca kızın lafı geçince çenesini kapalı tutacak. Ucu kıza dokunan tweetler atmayacak. Ezik duruyor, erkeksi durmuyor. Karizmayı yerle bir ediyor, daha nasıl anlatayım la!

Hemen Sevgili Yaptım Havaları Olmaz
Baktınız kızın yeni bir sevgilisi var, hemen siz de önünüze ilk çıkan kızı alıp eski sevgiliye nispet yapmaya çalışmayın. Kadınlarda bu mekanizma sizdeki gibi işlemiyor. Kız sevgili yaptıysa gelen talibe 'merhaba' demiş olur ama erkekte öyle mi? Size öyle akın akın talip çıkmaz bunu hepimiz biliyoruz. Kendimizi kandırmayalım. Belliki birini bulmak için uğraşmışsınız. Belki de sonunda rastgele bir kızla takılmaya başladınız misilleme olsun diye. E bakın yine itici oldunuz!

İşin özü , delikanlı gibi hareket edin. Hatun bitti diyorsa gururu kurtarın. Ağlamayın. Ağlamazsanız 'ayol ağlamadı baksana hiç sevmiyormuş beni' demeyiz, söz!

Kapiş?No comments:

Post a Comment