Sunday, 7 October 2012

Bir Aldatma Hikayesi I

-Uyudun mu?
-Hayır
-Biraz konuşabilir miyiz?
-Hayır
-Lütfen...
-...

Neredeyse 2 haftadır böylelerdi.
Gündüz çocukları için, birbirini seven anne-baba, geceleriyse, ayni yatakta yatan iki yabancı.
Adam neredeyse iki haftadır bi idam mahkumu gibi karari  bekliyordu. Ne kadar soğukkanlıydı kadın. Tek kelime etmiyordu o günden beri geleceğe dair. Kahrolasıca gün. Hayatının yerlebir olduğu, yaşadığı utancın boyunu aştığı gün, kendinden iğreniyordu o günden beri. Başa sarmak istiyordu son bir hafta+1 günü. Geri almak istiyordu herşeyi. Keşke diyordu keşke...
Arkadaşı yüreklendirmişti onu. Çünkü o hep yapıyordu. Basit iş. Şirkette kadının ona asıldığı gün gibi ortadaydı. Evli olduğunu da biliyordu. Sirkette parti olduğunda gece ilerleyip pek kimse kalmadiginda yanına gelip konuşuyordu. Beraber çıkın eve bırak zaten çağırır seni demişti arkadaşı. Dediği gibi de olmuştu. Kapida hadi gel demisti yukariya. 2-3 saat evinde kalmıştı kadının. Sonra kendi evine gitmiş, parmak ucunda yürümüş yatağa, karısının yanına kıvrılıp uyumuştu. Sabah hiçbirşey olmamış gibi devam ediyordu hayatı. Şaşırmıştı. Bu kadar kolaydı demekki. Çok keyifli birşekilde işe gitmişti. Hayatında hiçbirşey değişmemiş gibiydi ama keyif yerindeydi. Uzun zamandır hiç olmadığı kadar yerinde. Aptalca bir hata yapmasaydı eğer herşey gayet güzel devam edecekti.  Çok basit bir hata...-uyudun mu?

Evet uyumusum dedi icinden kadin. Yillardir beni sevdigini, sana yettigimi sanarak ayakta uyumusum. Zorluklar yasadigimizda, birbirimizi soguk davrandigimizda hep sadece seninle olmaya devam ederek en uzun uykumu yasamisim. Hicbirseyin farkinda degilmisim. Seks miydi istedigin? Heyecan mi? Bunlar evliligimizde ustelik iki cocuktan sonra biraz azalmis olabilir. Ama senin icin azaldi da benim icin azalmadi mi? Ben heyecan aramiyor muydum? Keske ben de yapsaymisim diye dusundu. Okula cocuklari almaya gittiginde kendisiyle konusmak icin turlu bahaneler ureten bir adam vardi. Baska bir siniftaydi oglu. Esiyle ayri olduklarini tahmin ediyordu kadin. Hos bir adamdi. Bir defasinda yarim saat icin kahve icmeye cagirmisti. Gitmemisti. Aptallik iste. Kendine oyle ufak bir heyecani bile cok gormustu. Ahlaksizlik gibi gelmisti baska bir erkekle gidip kahve icmek. Ama kocasi gidip yatmisti o kadinla. -Allah kahretsin! Eger o da birseyler yapmış olsaydi belki simdi kendini daha az yıkılmış ve aptal yerine konmuş hissederdi şuan.
No comments:

Post a Comment