Monday, 17 September 2012

Evliliğe Dair...


Hani eskiden çok popüler olan 'şaşı bak şaşır' resimler vardı. Herkes bakardı ve içinde bir resim görürdü, kimisiyse içindeki resmi bir türlü göremezdi. İşte evlilik tam da böyle birşey. Kimi için çok anlamsız kimi içinse gerçekte görünenden çok başka anlamlar içeren birşey.

Çoğu insanın hayatında 'ben evlenmeyeceğim' dediği bir dönem olmuştur.  Doğru insanı bulunca böyle düşünemezsiniz. Zaten onun doğru insan olduğunu da böyle anlarsınız. Onsuz yarım hissettiğiniz, huzuru bulduğunuz kişidir o. Sizi daha iyi bir insan yapar. Onu değiştirmeye çalışmazsınız. Herşeyiyle seversiniz. Eksik hissetmezsiniz. İşte evlilik böyle birisiyle beraberseniz anlamlı olur.  Ama daha flört ederken birsürü problem yaşayıp 'evlenince belki düzelir' derseniz yada evlenmiş olmak için aslında aşık olmadığınız birisiyle evlenirseniz mutlu bir evliliğiniz olması mümkün olamaz. İşte o zaman şaşı bak şaşır resme bakıp bir türlü içinde saklı resmi göremeyenlerden olursunuz.

Evleneceğiniz kişiyi seçerken çok dikkat edin. Hayatınızın kalan kısmı nasıl kurtulacağınızı düşünerek geçmesin. Size uzak durmanız gereken iki tip söyleyebilirim.

1-Her birlikte olduğu erkekten evlilik teklifi bekleyen kızlar 2- sürekli evlenmek istediğini söyleyip beraber olduğu hiçbir kadını evliliğe layık görmeyen erkekler . Bu iki insan tipinin hayata ve karşı cinse bakış açıları tamamen yanlıştır.  Böylelerinden hiçbir hayır gelmez. Onlar şaşı bak şaşır resimde herkes kartal görürken ağaç gördüklerini iddia edenlerdir işte.


No comments:

Post a Comment