Tuesday, 14 August 2012

Yeni sevgilinin kiz arkadaslari...

Bence bu globall bir problem. Ama birlik olursak aşabiliriz. Neyse. Hikaye şöyledir...

Adamla tanışır, flört etmeye başlarsın. Meydan senindir, ortada baska kız yoktur. Sadece sen ve sevgilin. Oh ne güzel. Yemekler yenir, sinemalara gidilir, aranızdaki çekim hat safhada çocuk sana bayılıyor! Sen göklerdesin onun beğendiği, bayıldığı tek kız benim diyorsun. Tamam işte bu adamla çıkılır diye geciriyorsun içinden, hatta bazen 'ay bunu kimse kapmamış bu zamana kadar ne güzel falan' diyorsun. Gezme tozmaların ardından 'Seni arkadaşlarımla tanıştırmak istiyorum' diyince sende bir sevinç. Demekki iş tamam, ciddisiniz. Şık şıkıdım giyinip gidiyorsun tanışmaya. Enerjin tavan yapmış, hepsi sana bayilsinlar sen gittikten sonra sevgiline 'Süper kız, çok sevdik' demeleri için tüm bu çaba.

Ve işte oradalar. Seninle tanışmayı bekliyorlar. Aralarında kızlar da var. Bazılarını daha önceden duymuştun zaten. Birkaç bilmediğin kiz mi var? Neyse onemli degil, sen cok pozitifsin ya, hepsi arkadaş bacı, kardeş diye bakiyorsun mevzuya. Peki ya onlar öyle mi?

Tabiki değil.  Adam senle gezip tozmaya başlayana kadar özgürce takılıyordu. Belki kim arasa şuradayız  gel dese koşup gidiyordu, yalnız yaşıyorsa evine gidip kalan sözde 'arkadaş' kızlar vardı şimdi sen ortaya çıktın, bozdun bütün düzeni. Öyle hemen rahat vermezler işte. Birsürü kız var adamın etrafında. Senden önceki sevgilisiyle aradaki süre ne kadar uzunsa o arada senin adama yapışmış olan kız sayısı da o kadar çok olur. Dolayısıyla şimdi karşında duran bu 'kız arkadaşlar'in içinde sevgilinle yakınlaşma çabasında olanlar, yakınlaşmış, elleşmiş ve fazlası(!) olanlar falan olabilir, o yüzden gözünü iyi aç. Gerçi ortama girer girmez kadın içgüdülerin sayesinde hangisi ne mal hissedersin ama yine de aşağıdaki gibi bir sınıflandırma yapmakta fayda var. Paranoyaklığın ve adam yemenin alemi de yok tabi.

Neyse iste, bu tanıştığın kızlardan senin için önemli olanlari 3'e ayrılır

1-Fazla samimiler: Bunlar senin yanında sevgilinle konuşurken ona el şakaları yapan, sarılan, sevgiline ekstra ilgi ve yakınlık gösteren, göz ucuyla da seni kesen kızlar. Sanki aralarında birşey varmış gibilerinden. Yok yok gözün korkmasın bunlarda bir numara olma ihtimali düşük. Zaten olmuş olsa şimdi sevgilin çoktan ona ayarı çekmişti senin yaninda doğru dursun diye.

2-Sana soğuk ve mesafeli davrananlar : Sevgilinin gerçekten yakın arkadaşıdır bu hatunlar. Seninle cok yakınlaşmasa da konuşur, soru sorar tanımaya çalışır. 'Adamı üzecek misin? Herifin kalbini kıracaksın da yine başlarına mı kalacak?' gibi çekinceleri olabilir, soğukluk ondan dolayıdır. Bunların bazıları da çok kafa olur, ilerde can ciğer kuzu sarma olursunuz.

3- Seni gormezden gelenler : Tehlike çanları çalmaya başlasın. En tehlikelileri bu kızlardır. Seni pek iplemez gibi görünür ama sen kafayı çevirince seni inceler. Sana karşı cool takılır ama diğerleriyle bolbol konuşur. İlla birşey var diye  şartlanma tabi ama bir ihtimal geçmişte bir yakınlaşma olmuş olabilir. Sevgilin eski sevgilileriyle arkadaş kalan tiplerdense vay haline. Kafandan geçirmek istemediğin düşünceler paranoyak yapabilir seni. Aman sakin. Ben pek inanmam o arkadas ayaklarına da neyse, çok moderniz ayrıldık ama feci iyi arkadaşız falan diyenler var. Bana gelmez. Ben olsam keserim ayaklarını, anlamam öyle modern falan.

Vee son olarak bir türlü tanışamadıkların, sevgilini habire arayanlar, onun 'Figen ariyor ben onu sonra ararım' gibi eli ayağına dolaşarak başından savdığı, nedense hep senin işin çıkınca görüştüğü kızlar vardir.
Herneyse, kavun değilki bunlar koklayarak hangisi ne anlayasın. Neticede ilişkin ilerledikce pes edecekler, korkulacak bir durum yok, rahat ol. Sevgiliye cok caktirmadan bu kizlarla tanisip yavastan ekarte edeceksin, tanışmadıklarınla da isimleri geçtikçe 'ayol bir türlü tanışamadım şu Figen'le dersin, birkaç ay sonra bakmışsın ortada Figen falan kalmamış.

No comments:

Post a Comment