Friday, 17 August 2012

Tarama Dağınık Kalsın!


Oldum olası nefret ederim kuaföre gitmekten. Her gidişimde bende bir ezik hava. Görsen sanki herkes para veriyor benimkini sadaka olarak kesiyorlar sanırsın.

Kimisi her hafta föne giderken ben eskiden zorla 6 ayda bir kestirmeye ve gölge attırmaya giderdim.
Derken birgün saçlarımı sapsarı yapmaya karar verdim.
Ama tek korkum her ay kuaföre gitmek zorunda kalmak. Bu yüzden bir süre  cesaret edemediysem de en sonunda gaza geldim ve çok tavsiye edilen bir kuaförde boyattım. Çünkü o zamana kadar kafama estiği yerde saç kestirdiğim için kendime ait bir kuaförüm de olmamıştı.
Zaten 6 ayda bir gittiğim için de her seferinde aynı yere de gitsem beni kimse tanımıyordu.
Her neyse bu kadar kuaför fobili olmamın sebepleri var.

1- Herkesle çan çan konuşan ben kuaföre gidince sohbet edecek birşey bulamıyorum.

Sağımda solumda oturan hatunlar tepelerindeki kuaförlerle car car muhabbette, benim tarafta sessizlik. Bir yandan kendimi ezik hissediyorum, bir şeyler söyleyeyim diyorum ama aklıma zerre şey gelmiyor. Yandakiler bir kahkaha bir sohbet adam zevkle yapıyor kadının saçını bizimkinde bir 'ay bitemedi şu saç' havası. Iki fön çekiyor gidip sigarasını tüttürüyor. Bende bir suçluluk duygusu, sanki adam sevgilim de yeterli ilgiyi göstermemişim, beni terkedecek korkusu!

2-Hiçbir zaman ne istediğimi doğru dürüst anlatamamışımdır.

Üniversiteye başladım. Saçlarım belimde. Hergün vapur-tramvay sıkış tıkış gidiyoruz, abim tutturdu böyle kezban gibi gitme okula kesin bitlenirsin. Ben de gaza geldim gittim kuaföre, işaret parmağımla boyun-omuz kesiştiği yeri gösterdim, bu kadar olacak diye. Adam arkadan başladı kesmeye bir baktım elinde makina benim enseyi traş ediyor! Kuaförden çıktığımda kafam 'bendeniz' modeliydi, tepsi gibi suratıma öyle yakıştı ki!

3-Bahşiş verme konusunda özürlüyüm.

Saç biter, kasada ödemeyi yaparım, elimde bozuk paralar, manikürcüye bakarım yok, kuaför salonun bir ucunda fön çekiyor başkasına, yanına giderim, parayı cebine sokana kadar akla karayı seçerim gören adamı ellemeye çalışıyorum sanır.

Elimde olsa boyayı kesimi de kendim yapar hiç kuaföre falan gitmem. Arada bir markette elim saç boyalarına gidiyor alıp boyayayım bitsin bu işkence diyorum ama kesimi nasıl halledicez ona bir çözüm bulamadım henüz.
Benim gibi kuaför özürlüler parmak kaldırsın!


No comments:

Post a Comment