Monday, 6 August 2012

Sevgilinin 'annesi' mi 'eşi' mi?


Sevgilinin annesiyle tanışmak mühim bir olaydır. Seni sevsin, ilişkinizi onaylasın ve evlenmeye karar verince arıza çıkartmasın istersin.

Bu aşamalarda sorun yaşayan arkadaşlarımdan gördüğüm kadarıyla her zor durumu aşabilirsiniz biri hariç: Anneden ziyade sevgilinizin 'ilk eşi' gibi davrananlar.

Mümkünse böyle bir durumda kaçın diyeceğim çünkü başka çıkış yok. Ama malesef ilk başta bunu görmek de çok zor.

Bu 'anne görünümlü ilk eşler' size iyi davranırlar ilk tanışmada.
Hiç korktuğum gibi olmadı diye düşünürsünüz. Sonra bir bir alttan alttan laf sokmalar başlar. Direkt bir tepki yoktur. Hatta sevgiliniz önce 'yok canım sana öyle geliyor, abartıyorsun' falan der. Paranoyak olduğunuza inanmaya başlarsınız. Tedirginliğiniz artar, onun yanında istenmediğinizi hissedersiniz. Erkekler, annesi size gelip bir tokat patlatsa da 'şaka yaptı canım' diyecek kadar saftır bu konularda. O yüzden onları iknaya çalışmanın hiç gereği yok. Varsın öyle düşünsün. Ama yavaş yavaş alttan alttan vurmalar ayyuka çıkmaya başlar.

Ne yapalım?
 İlişkiniz devam ettiği sürece hele bir de sevgiliniz ailesiyle yaşıyor yada ailesine çok düşkün hep beraber olmak istiyorsa önünüzde iki seçenek var 1-Anan beni sevmedi istemiyor dırdırı 2-Aptala yatmak.

İlkinin gidişatı belli, siz arızaya bağladıkça önce hak verip annesiyle tartışan sonra da arada kalmaktan sıkılıp sizden uzaklaşan. Annesinden uzaklaşacak hali yok ya. Annesi de çok üzgün, bir görseniz hep ağlıyormuş falan gibi durumlar yaşanabilir. Sizin dırdırınız karşılığında annesinin gözyaşları. Evet siz de ağlayabilirsiniz ama size 'büyütüyorsun ama canım' der. Annegözyaşı > sevgili gözyaşı' dır erkeğin gözünde.

İkinci yöntem, genelde annenin pes etmesi yada çaktırmadan yaptıklarını, iyice çaktırıp kendisinin hatalı duruma düşmesiyle oğlanın az biraz sizden yana çıkarak anneyi ikna etmesiyle sonuçlanır. Kısa bir süreç değildir. Ufak bir hatanızda anne karşı atağa geçer. Çok kibar, dikkatli ve politik bol bol da yalaka olmalısınız. Yüzünüze tükürse 'Ay ne hoş bir yağmur başladı' diyecek yada mesela oğlanın doğumgününe sizi davet etmese arayıp 'Yardıma ihtiyacınız vardır diye erkenden geleceğim o gün, pastayi da alırım!' deme yüzsüzlüğünü gösterebileceksiniz. Arada da sevgiliye 'ya annen ne şeker, bayılıyorum çok seviyorum' falan dersiniz işi kotarma ihtimalınız yükselir.

Netice itibariyle acı gerçek şu ki sen illa bir seçim yap dersen bu erkekler annelerini seçerler. En iyisi aptala yatmak benden söylemesi. Ha bir de eğer sevgilinizin annesi, bu bahsi geçen gibiyse hayat boyu hep dibinizde olacağını söylememe gerek yok herhalde...No comments:

Post a Comment