Thursday, 16 August 2012

Neden Eski Sevgilimizi Aramamalıyız?

Çünkü iyi birşey olsaydı hala beraber olurduk da ondan.


'Eskiye rağbet olsa bit pazarına nur yağardı'. Daha günlük dilde ifade etmek gerekirse 'denenmişi denemeyin'. Karşınıza kaç tane öküz çıkarsa çıksın pes etmeyin, eskiye dönmeyin. Dışarda biryerlerde sizi mutlu edebilecek 'yeni' birisi mutlaka var. İnancınızı kaybetmeyin.

Bu yanılgıya düşen arkadaşlarıma hep böyle söylerim. Belki bana kızıyorlardır. Sonrasında da hep aynı savunmalar gelir 'konuştuk, söz verdi çok pişman, çok aşık olduğumuzu anladık' . Evet belki gerçekten pişmandır. O zaman yanlış düşünen iki kişi var demektir. Bir süre sonra da şu söz gelir 'Hiç değişmemiş...' nokta noktayı siz doldurun artık.

Bazen de sadece boşta kalmamak için tekrar görüşmeye başlanır. İki taraf da bitmiş ilişkinin güzel günlerini hatırlayıp tekrar denerler. Bence hiç gerek yok. Yeni birinin sizi hayal kırıklığına uğratma olasılığı daha düşük, bu durumda sadece yabancı biri üzmesin bari tanıdığa gideyim diyorsunuzdur.

Bir de ayrıldıktan sonra bir sürü farklı kişilerle beraber olup yıllar sonra tekrar deneyenler var ki bence saçmalığın daniskası. Bu ancak 'ay çok yorulduk bari bildik birisiyle dinlenelim' gibi birşeydir. Arada aşk yok alışkanlık var. Genelde de bir taraf hala seviyordur -daha önce terkedilendir- diğeri de aman çok gezdim bu beni çok seviyor bari bununla devam edeyim demiştir. Arkadaşları da 'ay ne güzel birleştiniz falan' derler ama içten içe herkes bilir olanı biteni.

Eski sevgilisiyle evlenen arkadaşlarım oldu. Sadece artık gezip tozmaktan, yeni denemeler yapmaktan sıkıldıkları, artık evlenmek istedikleri için. Ben aşksız evliliğe inanmam ve bir kişiye 1 defa aşık olabilirsiniz. Aşk bitip tekrar başlamaz. Tabiki herkesin kendi tercihi ama aşık olmadığınız birisiyle evlenirken gelecekte bir başkasına aşık olma ihtimalinizi göze alabilir misiniz? Almanız gerekir. Hayat aşksız bir evlilik yapılmayacak kadar kısa.

Kesinlikle yalnız kalmak, sevmediğiniz birisiyle bir ilişki yaşamaktan daha güzel. En azından her yeni günde sizi mutlu edecek adamla tanışma umudu var.

Ve illa eski sevgiliye karşı birşeyler hissedilecekse en sağlıklısı 'nefret'!
No comments:

Post a Comment