Friday, 31 August 2012

''ISSIZ ADAM'' larhttp://www.youtube.com/watch?v=G6abOzDl4I0

ISSIZ ADAM' ı ilk defa dün akşam izledim.
Evet azcık geç kalmış olabilirim. Ne yapayım, anca kısmet oldu.
Herkesin sinemalara akın edip izlediği dönemde ben asker yolu gözlüyordum ve ağlamak, üzülmek için ekstra bir nedene ihtiyacım yoktu. Sonrasında tv de izleyecektim, dedilerki 'tv de izleme kırpa kırpa kuşa çevirmişler', tamam dedik. Ardından da unuttum gitti. Bu kadar ilgisiz kalmamın bir sebebi de filmdeki ıssız adamın tip olarak pek çekici gelmemesi de olabilir tabi.

Herneyse, dün yağmurlu ve serin bir Londra günüydü, çalışmıyordum, evdeydim ve bir kutu çikolatamı alıp romantik filmlerle kendimi ödüllendirebilirdim. Önce defalarca izlediğim LOVE ACTUALLY i koydum. Tabiki gözyaşları eşliğinde izledim. Filmin bir sahnesinde fonda bizim düğün çıkış parçamız çalıyordu ki o kısımda daha da coşkuyla ağladım ardından da hazır moda girmişken şu çok tavsiye edilen ISSIZ ADAM' ı izleyeyim dedim.

Öncelikle, gözümü ayırmadan izlediysem de aslında çok defalar izlediğim bir hikayeydi. Pek şaşırtıcı, gizemli birşey yoktu. Ben, gözümü ayırmamamı başroldeki kızın duru güzelliğine hayran kalışıma ve filmin İstanbul'un en sevdiğim yerlerinde geçmesine bağladım. Bence adam rolünün adamı olmamıştı. Kafamda canlanan tiple gördüğüm tip nedense bir türlü oturmadı yerli yerine. Daha karizmatik olmasını beklerdim ve bir de kız çok güzel yahu! Adam ona pek olmamış gibi geldi

Gelelim filmden gerçek hayattaki ISSIZ ADAM' lara.
Bence bu isim onları fazla gizemli yapsa da aslında erkekler çok basitler ve senaryo biraz fazla kadın gözüyle ve iyimser bir şekilde yazılmış. Çok benzer bir hikayede şu kızla masada oturup ağladığında ona su veren arkadaş kız rolünde olmuştum. Adam aşık değildi, sevmemişti, korkmamıştı ve kızı ortada bıraktığında başka ADA'lara yelken açmış hatta demir atmıştı. Ben de kızı baştan uyarmıştım. Ama filmi izleyen kadınlar gizemli bir şekilde ortada bırakan adamları düşünüp kendilerini ADA'nın yerine koyup 'benden sonra kimseyi sevemedi ve donarak öldü' demişlerdir eminim.

Oysa; gerçek hayatta ISSIZ ADAM yok, basit adam, şerefsiz adam, şeyinin dikine giden adam, iki meme görünce aşkı falanı unutan adam, ciddi ilişkiye gelemeyen ve sürekli farklı kadınla olan adam, sadakatsiz, midesiz adam var. Onlara aşık olan da çok kadın var, öyle ömür boyunca bir tane değil yani. Üstelik hiç şikayetçi falan da değiller 50 sinde hala haplı maplı ISSIZ ADAMCILIK oynayan ve çok da keyif alan -affınıza sığınarak- herifler var.

İşte bu yüzden ISSIZ gibi görünen ama dürüst ve aşık olabilen, sizinle beraber ISSIZ değil kalabalık olmayı seven bir adam bulun. Seks manyağı olup bir türlü tek bir kadınla yetinemeyen adamlar ıssız değil  olsa olsa arsız olurlar...


No comments:

Post a Comment