Monday, 6 August 2012

Çok konuşuyorum!

Bizim aile ortalamasında normal düzeylerde olsa da normal insanlar için anormal derecede çok konuşuyorum. Ama esas mesele bu değil. Eğer karşımdaki de normal ölçülerde konuşkansa beraber keyifli bir zaman geçirebiliriz. Yok tam tersi sessiz kalmaktan rahatsız olmuyor ve muhabbeti tıkıyorsa işte o zaman ben kullanıcı hatası veriyorum ve saçmalamaya başlıyorum.  Sessizlik başladığı anda beynime 'mevzu yarat' uyarısı gidiyor ve aslında cevabını bildiğim yada hiç umurumda olmayan sorular soruyorum. Tatmin edici ölçüde cevap alamazsam durduk yere dün ne yaptığımı, akşam ne yemek pişirdiğimi falan anlatmaya başlıyorum ki o an kendimden ben bile sıkılıyorum.

Mesela şu bilindik kadın dergilerinde erkek arkadaşınızı etkilemek için gizemli olun diye bir tavsiye vardır ki ben de hiç işlemez. Maksat araya boşluk girmesin hemen iki hikaye anlatıveririm. Üstüne günün kısa özeti ardından detaylar derken bendeki en büyük gizem ne zaman susacağım olur.


Kızlarla buluşulur, sohbet muhabbet gırla giderken birisi 'ay şuyun ne güzelmiş' der hemen cevabı yapıştırırım 'aa pazardan aldım etiketi kesikti filanca markaymış 5 lira'. Oysa sus degil mi? Teşekkür et. 'Cool' ol pahalı birşey sansınlar. Yok. Ucuza aldım tezgahı da tarif edeyim herkes alsın, hepimiz bir örnek gezelim.Bazı tipler asla söylemez ucuza aldığını. Havasını atar, ya ben; '5 TL ye aldım', indirimden aldım %60 inmiş, outletten aldım size de alayım'. Bir sus, yok. İlla anlatacak, sormadılar ama olsun. Yada 'kilo vermişsin' derler beriki 'ay evet halbuki çok da yiyorum bu aralar' der , bense 'evet filancanın kitabını okudum deli gibi diyet yaptim , sabah şunu yedim akşam bunu yedim, 3 km yürüdüm' ooof of!

Iki dakika cool ol, yok!


No comments:

Post a Comment